Alman Hamam Böceği

Alman Hamam Böceği

Açık sarı bir rengi olan alman hamam böceği 1.50 cm boyundadır. Diğer haşere türlerine nazaran çok fazla üreyen ve çok hızlı yayılan bir türdür. Çok fazla ürerler ve bıraktığı pakette 45–55 arası yavru bulunmaktadır.  Sıcağı çok severler ve bu yüzden kalorifer böceği de denir.  Suya, gıdaya ve sıcağa ihtiyacı olduğu için insan olan her yerde görmek mümkündür.

Kısacası insan hayatına ortak bir canlıdır.  Alman hamam böceği karanlığı seveler ve hemen hemen bütün günlerini yuvalarında geçirmektedirler. Çok fazla yol kat ederler ve geceleri dışarı çıkarlar. Gündüzleri dolaşmayı pek sevmezler. Fakat geceleri ortaya çıkmaktadırlar. Besin depolamaları için gece karanlığını beklerler ve besin kokusuna doğru yol alırlar.

İnsanoğlunun yediği ve yemediği birçok şeyi yiyebilirler.  Suya ve yiyeceklere yakın olan her mekânda ( özellikle evlerde ) yaşayabilirler.

Alman hamam böceği ilaçlama risklidir. Şöyle ki uygulama yapılan yerlerde hamam böceği ilk ilaçlamada ölür ve mutlaka ikinci bir ilaçlama gerekir. Bunun sebebi ise yuvada kalan yavrular için gerekir. Çünkü onlarda büyüyüp çok çabuk yayılabilir. Üsküdar böcek ilaçlama servisimiz Anadolu yakasının her bölgesine hizmet vermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir