Hamam Böceği Nerelerde Görülür

Hamam Böcekleri Nerelerde Görülür


Hamam böcekleri uçarak, taşınarak veya drenajlar yolu ile yayılmaktadır. Buda baş edilemez bir hal alsa da uyarıları dikkate aldığınız sürece doğru bir hamam böceği ilaçlama yöntemi ile bu haşerelerden kurtulmanız mümkündür.

Hamam böcekleri, eklem bacaklılar grubundan olup küçük haşere türleridir. 3 çift ayakları, başında da 1 çift antenleri bulunur.

Hamam böcekleri yaşadıkları ortama kolay uyum sağlayabilen ve kısa sürede istila eden haşerelerdir. Vücudu ve gövdesi sert kabuktan oluşan bir çift kanat ile kaplıdır. Hamam böcekleri ayaklarının çok güçlü olmasından ve çok ayağının bulunmasından dolayı çabuk hareket ederler. İşte bu yüzden hamam böceklerini ilaçlamada çabuk ve temkinli olmak gerekir.

Onların kendi içlerinde ki dez avantajları nüfusları bursa böcek ilaçlama arttıkça yaşadıkları ortamı paylaşma süreçleri de azalmaktadır. Bu durumda barındıkları yer dâhilinde ya da başka yuvalara doğru göç etmektedirler. Bu göç zararlı bir göçtür. Hamam böceği insanı ısırarak direk zarar vermediği için zararsız görünürler. Fakat insanlara hastalık bulaştırmaları ve tiksindirici oluşu ile insanlar tarafından sevilmeyen böceklerdir.

Hamam böcekleri;

Evlerde,
Ambarlarda,
Bina katlarında,
Tahta altlarında,
Evlerde giysi dolaplarında, mutfak altlarında, ayakkabı içlerinde

gibi mekanlarda bulunmaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir